Czym należy się kierować przy doborze pościeli dla dziecka?

Na rynku jest dostępnych wiele rozmiarów pościeli. Niektóre z nich różnią się zaledwie paroma centymetrami. Dodatkowo zmorą staje się rozmiar poduszki. Czy kiedyś nie było ich mniej? Czym się kierować kupując pościel dla dziecka? Czy tylko rozmiar jest ważny?

Czym należy się kierować przy doborze najlepszej pościeli dla dziecka?

Rozmiar łóżeczka i wiek dziecka.

Dla ułatwienia wyodrębnijmy trzy okresy w życiu dziecka: niemowlęcy, dziecięcy i większy.

Niemowlę często sypia w łóżeczku dostawnym, dzięki któremu rodzice przez całą noc mają je w zasięgu ręki. Jeżeli niemowlę potrzebuje pościeli to, zamiast kocyka czy pieluszki flanelowej bądź muślinowej do okrycia, możemy zaproponować pościel w rozmiarze 80x80cm i malutką poduszkę. Pościel  w tym rozmiarze wydaje się użyteczna również poza łóżeczkiem, np. w gondoli. Należy wspomnieć, że na rynku dostępne są również poduszki ortopedyczne o nieregularnych kształtach.

Później przychodzi czas na wybór łóżeczka ze szczebelkami. Najpopularniejsze rozmiary takiego łóżeczka to 120x60cm i 140x70cm. W tym okresie najlepszym rozmiarem kołderki będzie 120x90cm lub 135x100cm. Proszę zwrócić uwagę, że szerokość tych kołderek jest większa niż szerokość łóżka. Tym sposobem dziecko śpi wygodnie, dobrze zakryte kołdrą. A kompletu proponujemy nieco większą poduszkę Poduszka w najbardziej popularnym rozmiarze to poduszka o wymiarach 60x40cm.  W niektórych sklepach dostępne są poduszki w rozmiarze 40x40cm.

Tutaj należy dodać, że popularne sklepy proponują własną „rozmiarówkę”. Co nieco ułatwia wybór rozmiaru pościeli, ale również ogranicza go do jednego producenta i sprzedawcy.  Pytanie do każdego z rodziców: czy warto?

W pewnym momencie przychodzi czas na zmianę łóżeczka, rezygnujemy ze szczebelków i zastanawiamy się nad zakupem łóżka, które posłuży dłużej niż te dedykowane małym dzieciom i niemowlętom.  Niezależnie od wielkości takiego łóżka, naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie standardowy rozmiar pościeli, czyli 140x200cm, znajdziesz ją tutaj. Sprawdzi się w mniejszych łóżkach, ale również jako standardowa kołdra dla dorosłego. Taki rozmiar pościeli najczęściej spotkamy na łóżkach hotelowych. Standardowy rozmiar gwarantuje większy wybór powleczeń i dodatków. To przekonuje!

W tego typu zestawach najczęściej spotykamy się z poduszką w rozmiarze 50x60cm lub 60x40cm. Wybór należy do indywidualnego klienta.

Dbałość o jakość produktu

Najlepsza pościel dla dziecka to pościel o wysokiej jakości. Co to oznacza? Wyprodukowana z wysokiej jakości bawełny przez producenta, który zadba o każdy szczegół. Pościel dobrej jakości posłuży wiele lat i niejednemu dziecku. Dobrej jakości tkanina nie skurczy się, nie wyblaknie i nie straci swojego uroku. Dlatego dokładnie czytaj etykiety, przede wszystkim skład tkanin. Pościel zrobiona z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len, będzie gwarantem spokojnego snu w przyjemnej w dotyku pościeli.

 Bezpieczeństwo

Najlepsza pościel dla dziecka to również bezpieczna pościel. Pościel oraz wszystko, co kupujemy dla naszego Maleństwa, musi spełniać warunki bezpieczeństwa. Sprawdź, czy powleczenie na poduszkę nie posiada twardego zamka, który przeszkadzałby w spokojnym śnie. Czy tkanina, z której uszyto powleczenia ma odpowiedni skład? Wybieraj produkty bawełniane, takie, które nie zawierają w swoim składzie poliestru.  

Gwarancją bezpieczeństwa będzie certyfikat np. Oeko Tex standard 100 , GOTS (Global Organic Textile Standard)  lub  przyznawany przez portal BezpieczneDziecko.eu certyfikat: Produkt Przyjazny Dziecku.

Więcej o doborze najlepszej pościeli dla dzieci już w kolejnych artykułach.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *