3 sposoby na spokojny sen dziecka.

1. Odpowiednia temperatura mieszkania

Przed położeniem dziecka spać warto pamiętać o tym, aby dokładnie wywietrzyć pomieszczenie, w którym maluszek śpi. Pamiętać o tym należy nie tylko w okresie letnim, kiedy powietrze może być nieco bardziej suche, ale również zimowym. Suche powietrze sprzyja wysuszaniu błony śluzowej i może utrudniać spokojny sen dziecka. Optyalna temperatura do spania to 20℃. Jeśli zauważysz, że Twoim domu powietrze jest zbyt suche, warto zastanowić się także nad zakupem nawilżacza powietrza.

2. Zmiana pieluszki

Wilgotny pampers sprzyja częstszemu wybudzaniu się maluszka, a sucha pupa niemowlaka zwiększa szanse na przespanie kilku godzin bez pobudki. Warto upewnić się, że dziecko, które ma przed sobą całą noc ma czystą i suchą pieluszkę. Podczas nocnego karmienia możesz sprawdzać w jakim stanie jest pieluszka Twojego dziecka, aby nie doprowadzić do zaburzenia snu dziecka z powodu przesiusiania.

3. Pościel

Przy wyborze pościeli, warto zwrócić uwagę na jej skład. Ważne jest, aby pościel była wykonana w stu procentach z materiałów naturalnych. Pościel Sleepy Moon wykonana jest ze 100% bawełny, jest to materiał naturalny, który zapewni komfortowy sen Twojemu dziecku. Bawełna zapobiega przegrzewaniu i poceniu się maluszka. Jest odpowiednia dla osób z delikatną i wrażliwą skórą. Pościel bawełniana dostępna jest w wielu wzorach i kolorach. Zestaw w klimacie safari znajdziesz tutaj. Jeśli pokoik Twojego dziecka utrzymany jest natomiast w klimacie leśnym – polecamy ten zestaw pościeli. Pamiętaj, że maluszkowi przeszkadzać może zbyt szorstka kołderka, wystająca metka lub twardy zamek, watro zwrócić uwagę na te szczegóły.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *